Християнски Портал Тясната Порта

Място за Християнско общение - ( Един Бог , Една вяра , Една църква )

Вход

Забравих си паролата!

Октомври 2017

ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Кой е онлайн?

Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]

Най-много потребители онлайн: 15, на Пет Мар 07, 2014 8:37 pm

Социални мрежи-Връзки

Социални мрежи:
      facebook.com
      twitter.com
      myspace.com
      netlog.com

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Top posters

Кой наистина е Исус Христос ?

Share
aleksa

Брой мнения : 13

Кой наистина е Исус Христос ?

Писане  aleksa on Сря Сеп 03, 2014 9:44 am

Нека започна с един пасаж от Евангелие на Йоан :

1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.
2 То в начало беше у Бога.
3 Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало.
4 В Него бе животът и животът бе светлина на човеците.
5 И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.

.....

10 Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна.
11 У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха.

14 И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина

И Словото стана плът !

Значи Словото бе у Бога, приемаме че това е БОГ - ЛОГОС ( Слово) ,чрез КОЙТО всичко стана -видим свят, невидим за нас, свят ...всичко !

Но защо СЛОВОТО стана плът ?
Кое наложи това ?

Това стана понеже Бог създаде един велик план за спасението на човеците от заразата, в която са попадналаи още със грехопадението на първата човешка двойка Адам и Ева .Която зараза докарва смърт.

И така Бог избра един праведен човек от всичкият паднал свят -Авраам, създаде от него свой народ, на който показа част от плана си, който трябваше да бъде селекциониран по много начини ( това беше първата Божия църква -целият Израил) .

После го запозна със жертвената система, чрез която ставаше замяната на заплатата на греха  на човека -смърт, със живот на невинно създание - животно без недостатък . След това Бог направи тяло на сам Себе си, в лицето на Бог ЛОГОС, който се въплъти в човешка плът и се нарече Яхшуа -  на арамейски Йешуа, на гръцки Иисус, което значи "Яхве Спасява " .

Така този човек на име Иисус Христос ( гр. ) или както са го наричали евреите Яхшуа А Машиах ,стана Спасител и изкупителна жертва - Божи агне без недостатък .Понеже не беше заченат с грях като другите хора ,но чрез Светият Божи Дух, в утробата на девица  ( Мариам) .той не съгреши ни един път ,въпреки човешката си плът ,така можа да даде себе си жертва за греховете на абсолютно всички хора, родили се на Земята .

ТОЙ Яхшуа А Машиах ( Иисус Христос ) чрез жертвата ,която даде,стана Спасител на човеците. Като изпълни целият закон ,който ТОЙ беше дал на евреите, по жертвената им система принесе себе си жертва като агне без недостатък, която е жертва за грях .

С което стана "ВСЕГДАШНА ЖЕРТВА" или просто казано - жертва завинаги !
Отмени вече всички други жертви и с това отмахна жертвеният и церемониален закон веднъж завинаги.

Дава се възможност на всеки от всяко коляно и род на Земята, ако приеме и признае тая Му жертва ,да се нарече Божие чедо и да бъде спасен за вечен живот.

Е, това е от мен . Може да допълвате темата ми .Ще се радвам да има и други, които да изкажат мнение . Smile

moisei
Admin

Брой мнения : 276
Местожителство : гр. Сливен

Re: Кой наистина е Исус Христос ?

Писане  moisei on Чет Сеп 04, 2014 4:41 am

Всичко това го вярвам и аз , с едно съществено уточнение . Аз вярвам , че не самият Бог е слязъл на Земята , а една частица от Него се е превъплътила като Син Божи , за да ни изяви самия Бог !
aleksa

Писане  aleksa on Чет Сеп 04, 2014 6:52 am

moisei написа:Всичко  това го вярвам и аз  , с едно  съществено уточнение . Аз вярвам , че не самият  Бог е слязъл  на Земята , а една частица  от Него се е превъплътила като Син Божи , за да ни изяви самия Бог !

Не ли казано коя част се е въплътила, ясно? Пише :
СЛОВОТО ,което беше у Бога.
Това е трудно на човека - да схване като какво същество е Бог .
Как така това Същество Бог може да изпраща Духът си ? Как така у това Същество има Слово и то може да се въплъщава ,както и да прави неща като планети ,животни ,хора ....

Да ,част от това Същество се е въплътила ,това е ЛОГОСА -Словото ...
moisei
Admin

Брой мнения : 276
Местожителство : гр. Сливен

Писане  moisei on Чет Сеп 04, 2014 4:32 pm

Съгласен съм с теб . Исус е въплътеното Божие Слово . Освен това Исус е и Бог , понеже родено от Бога е Бог , както заченатото и роденото от човека е човек . Аз вярвам , че Исус е син на Йехова , понеже е заченат от Него , но също вярвам , че и Исус и Йехова са две напълно отделни личности , понеже Исус ясно се разграничава от своя Баща , като го поставя над себе си , а също поставя Неговата воля над своята воля .

Йоан 14:28 Чухте как Аз ви рекох, отивам си, и пак ще дойда при вас. Ако Ме любехте, бихте се зарадвали за гдето отивам при Отца; [u]защото Отец е по-голям от Мене.[/u] написа:

Йоан 6:38 защото слязох от небето не Моята воля да върша, а волята на Този, Който Ме е изпратил. написа:

Сега подозирам , че може би ще ми цитираш - Йоан 10:30 ,, Аз и Отец едно сме.''

или Йоан 14:10 ,, Не вярваш ли, че Аз съм в Отца, и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела.''

Според мен Исус иска да каже , че Иехова и Той се обичат и имат една обща цел и се борят да я постигнат . А целта е човечеството да бъде спасено .

Освен всичко друго обаче в писанията ясно пише , че Сина ще се покори на Бащата .

1 Коринтяни 15:28 когато казвам, ще Му е било покорено всичко, тогава и Сам Синът ще се покори на Този, Който Му е покорил всичко, за да бъде Бог все във все. написа:
.

Има още много аргументи в писанията които ясно описват Йехова и Христос като две отделни личности и аз всъщност мога да задам десетки въпроси на тези които твърдят , че Христос е Йехова , като например един много простичък въпрос : на кого се молеше Исус докато беше на Земята?

Ако погледнем и виденията на пророците и там Йехова е отделен от Христос . Това разбира се по никакъв начин не поставя Исус в по маловажна позиция , защото ясно е написано :

Йоан 3:35 Отец люби Сина и е предал всичко в Неговата ръка. написа:

Така че въпроса е ясно да разграничим Бащата от Сина , макар че и двамата са съгласни във всичко . Това обаче според мен има огромно значение за правилното оформяне на християнската вяра !
aleksa

Писане  aleksa on Чет Сеп 04, 2014 7:10 pm

Когато ме попитат ( особено мюсюлмани) :
как така имате един триединен Бог -той ламя с три глави ли е или е в три отделни личности?
Казвам следното :
Стойността на трите му състояния е еднаква .Ако на Отец стойността е примерно 1 лев ,то и Христос Спасителя е толкова -1лв,то и Светият Дух е със същата стойност-1 лев . Това доказва че всяко състояние е заменимо със всяко.Просто службата на състоянията на БОГ е различна .
Христос е Спасителя и Първосвещенника -ТОй е мостът  между човека и Бога, понеже е Първосвещенник,но ТОй е и ЛОГОСА, черз Него стават нещата .
ОТЕЦ е този който е извор на всичко ,цялата МЪДРОСТ, поддържа ЖИВОТА във Вселената
СВЕТИЯТ ДУХ  е пък този, който действа на Земята, между човеците и във човеците -ТОЙ се  внедрява в нас -така Бог и Христос се внедряват чрез Него.
Верно е че вече БОГ Логос е Христос, отделно създание ,специално 100% човек и 100% Бог ,негов извор обаче е ОТЕЦ, а Негов пръв помощник  в делото е СВЕТИ ДУХ .

Бог е Дух, а Христос е неговият така да се каже материален образ .

Или поне аз така се опитвам да си го представя... Smile

Sponsored content

Писане  Sponsored content

В момента е: Съб Окт 21, 2017 12:15 pm